Początek nowego roku, to u nas nie tylko intensywny czas planowania nowych działań, ale też okres podsumowań minionego roku. Sprawdziliśmy dla Was ranking 100 najpopularniejszych narzędzi online, o o których warto pamiętać w kontekście nauki języków obcych.
TOP 10 narzędzi online do pracy i nauki angielskiego
Pierwsza dziesiątka to online’owe standardy, które królują na naszych kursach językowych i, jak donoszą nam nasi kursanci, podczas indywidualnej nauki języka w poza-kursowym środowisku:
- Youtube – video hosting and sharing platform
- PowerPoint – presentation software
- Google Search – search engine
- Microsoft Teams – enterprise collaboration platform
- Zoom – video meeting platform
- Google Docs & Drive – office suite/ file sharing platform
- LinkedIn – professional social network
- Word – document tool
- Canva – graphics tool
- Wikipedia – online encyclopaedia
Na niższych miejscach w rankingu znaleźliśmy kilka narzędzi, które przykuły naszą uwagę (samą nazwą lub opisem) i które polecamy Wam do przetestowania.
Articulate – w pogoni za pięknem i wiedzą
Ariculate to platforma e-learningowa, tzw. LMS (Learning Management System) ze zbiorem ponad 9 milionów szablonów, grafik, filmów, ikon i bohaterów do tworzenia kursów. Dzięki temu narzędziu przygotujesz profesjonalne, estetyczne i wyróżniające się szkolenie z zakresu, na przykład:
- wdrożenia nowych pracowników (tzw. onboarding stanowiskowy)
- bezpieczeństwa danych
- podnoszenia kwalifikacji kadry menadżerskiej
Dzięki 30-dniowemu darmowemu okresowi próbnemu możesz poznać to narzędzie, a potem wybrać plan dla firm, freelancerów lub uczelni.
Wielbiciele nowych trendów w tworzeniu kursów edukacyjnych i materiałów szkoleniowych mogą dodatkowo wzbogacić swoją wiedzę, zapoznając się z publikacjami na blogu lub pobierając e-booki. Materiały są dostosowane do potrzeb osób początkujących oraz dla osób zainteresowanych metodami interakcji z kursantami, np. rozwiązywaniem problemów, tworzeniem treści, podejmowaniem decyzji. Articulate to skarbnica wiedzy i repozytorium atrakcyjnych materiałów.
Snagit, czyli jak uatrakcyjnić zrzut ekranu
Snagit to narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu, które umożliwia ich dalszą obróbkę, czyli idealne rozwiązanie, gdy chcesz uprościć przekaz dla odbiorców nastawionych na szybkość i skrótowość informacji. Snagit potwierdza zmiany w sposobach komunikowania się nie tylko z GenZ. Do lamusa przechodzą liczne spotkania, długie maile, nużące nagrania, rozmowy telefoniczne i zawiłe objaśnienia. Ich miejsce zastępują materiały audio-wizualne, w których zamieszcza się pomysły, informacje zwrotne z ocenami i komunikaty.
Oto co między innymi możesz zrobić ze swoim zrzutem ekranu dzięki Snagit:
- podkreślisz najważniejsze elementy przez dodanie prostych elementów graficznych: strzałki, podświetlenia, obramowania
- skopiujesz pola tekstowe, czyli nie musisz już przepisywać tekstu z plików graficznych 🙂
- udostępnisz materiały w chmurze i będziesz mógł pracować na różnych urządzeniach i systemach operacyjnych
Z dodatkowych funkcji bardzo podoba się nam możliwość przycinania filmików i tworzenia gifów. Snagit to narzędzie, które pozwoli wzbogacić repozytorium każdego prezentera, lektora, edukatora, czy autora treści publikowanych w mediach społecznościowych.
Do pobrania w wersji darmowej i płatnej.
Blinkist – sposób na brak czasu na czytanie książek non-fiction
Blinkist to aplikacja dająca dostęp do ponad 5,5 tys. książek (spoza gatunku beletrystyki) oraz podcastów. Naszym zdaniem to wymarzone narzędzie dla osób głodnych wiedzy z zakresu np. biznesu, finansów, psychologii, czy filozofii, którym zwyczajnie brakuje czasu na szukanie, sprawdzanie, kupowanie/pobieranie i czytanie obszernych publikacji. Wystarczy kwadrans. Tyle potrzeba do przeczytania lub posłuchania streszczenia książki. Już sam fakt, że twórcy aplikacji zadbali o potrzeby wzrokowców i słuchowców zyskuje nasz poklask.
Okres darmowego testowania produktu jest dość krótki (tylko 7 dni), ale być może tydzień wystarczy Tobie na docenienie genialności tej aplikacji. To narzędzie polecamy nie tylko zapracowanym czytelnikom i zwolennikom ciągłego samorozwoju, ale także lektorom: do ciekawego konstruowania lekcji, podawania tematów do dyskusji oraz zachęcania kursantów do czytania oryginalnych wersji źródłowych.
Rozwój rynku aplikacji do nauki języka angielskiego – śledź z nami!
W Eklektice na bieżąco śledzimy rozwój rynku aplikacji, które możemy wykorzystać w pracy z naszymi Klientami – wprowadzamy nowe narzędzia, dzięki którym nasze kursy podążają za nowymi trendami w edukacji. Obserwujcie nas w Nowym Roku – będzie się dużo działo w zakresie zastosowania VR i AI na naszych kursach języka angielskiego dla firm!
Do zobaczenia na kursach!