Idź do treci
Eklektika partnerem Girls in Tech Poland

Z przyjemnością ogłaszamy, że Eklektika została partnerem Girls in Tech Poland.

Girls in Tech to globalna organizacja non-profit skupiająca się na biznesie, edukacji, oraz kobietach, które są pasjonatkami technologii i działają w obszarach STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

CELE: ZARZĄDZANIE –ZAANGAŻOWANIE –EDUKACJA

Zarządzanie: zwiększanie zdolności technicznych i przedsiębiorczych, aby inspirować kobiety do innowacji, dzielenia się wiedzą oraz bycia aktywnym w branży.

Zaangażowanie: jednoczenie i wspieranie kobiet w rozwoju poprzez wykorzystanie siły technologii, aby razem mogły kształtować swoją przyszłość. Przyspieszenie wzrostu innowacyjności wśród kobiet rozpoczynających działalność w przemyśle i zaawansowanych technologiach, poprzez tworzenie własnych, innowacyjnych programów oraz strategicznych, globalnych partnerstw.

Edukacja: ułatwianie nauki oraz rozwijanie umiejętności dzięki zaawansowanemu programowi nauczania w dziedzinach STEM.

Girls in Tech Poland realizuje swoje cele poprzez szereg programów m.in.:

Catalayst Conference – regionalną konferencję skupiająca wszystkich zainteresowanych branżą IT z naciskiem na promocję kobiet.

Bootcampy – warsztaty prowadzone przez ekspertów dotyczące technologii, przedsiębiorczości, kodowania i projektowania oraz umiejętności zawodowych.

Hacking for Humanity – współpraca m.in. programistów, przedsiębiorców, studentów, projektantów i nauczycieli przy projektach obejmujących aplikacje, oprogramowanie, sprzęt, wizualizację danych i rozwiązania platformowe –pod okiem mentorów.

Amplify – ”startowy” konkurs dla przedsiębiorców, inwestorów, inżynierów i projektantów, który analizuje nadchodzące trendy w zakresie innowacji, technologii.

Global classroom – internetowa platforma do nauki zaprojektowana w celu edukowania, wzmacniania pozycji i angażowania dziewcząt i kobiet na całym świecie.

Mentorship – programy mentoringu dla kobiet i dziewcząt.

Eklektika – jako szkoła językowa specjalizująca się w kursach językowych dla branży nowych technologii, będzie wspierać Girls in Tech w działaniach edukacyjnych.

Naszym celem jest wyposażyć członkinie społeczności Girls in Tech w narzędzia niezbędne do efektywnej komunikacji w języku angielskim, które ułatwią im realizacje celów osobistych i zawodowych. Naszą współpracę będziemy realizowali m.in. poprzez kursy English for IT oraz English for e-business na autorskiej platformie Eklektiki, bootcampy językowe, webinary oraz coaching językowy społeczności Girls in Tech Poland. Szczegóły wkrótce!

Prezentacja do pobrania: Girls-in-tech-PL