Idź do treci
Darmowe kursy online dla tych, którzy chcą więcej

Oto lista najciekawszych internetowych platform edukacyjnych, które możesz odkryć, aby odświeżyć swoje umiejętności podczas domowej izolacji. Robiąc to w języku angielskim, jednocześnie cały czas szkolisz język. 

Zajęcia online dla relaksu

Yale University

Yale oferuje jedne z najpopularniejszych zajęć na temat poszukiwania szczęścia, teraz bezpłatnie na platformie Coursera.

Joga z Adriene (youtube.com/user/yogawithadriene )

Praca w domu ogranicza nas ruchowo. Aby nie mieć problemów zdrowotnych, pamiętaj, aby rozciągać się co godzinę. Możesz też wziąć udział w 30-dniowych wyzwaniach regularnych ćwiczeń jogi, które działają równie dobrze dla kompletnych początkujących i osób, które kochają pocenie się na siłowni.

Lekcje gotowania online prowadzone przez szefa kuchni wyróżnionego gwiazdką Michelin

instagram.com/massimobottura/

Pomyśl o tym okresie jako najlepszej okazji do nauki sztuki gotowania od… szefa kuchni Michelin. Massimo Bottura, którego nazwisko jest kojarzone z jedną z najlepszych włoskich restauracji, Osterią Francescaną, niedawno ogłosił uruchomienie swojego kursu gotowania na Instagramie. Nazywa się „Kitchen Quarantine” i jest zabawnym przewodnikiem video na temat podstaw gotowania w domu.

Kursy ogólne dla dorosłych

Coursera

Coursera oferuje ponad 3800 kursów z najlepszych uniwersytetów, instytutów technologii i firm na świecie. Od informatyki po biznes i marketing, a nawet kurs o nazwie „Uczenie się, jak się uczyć”, istnieje wiele zaskakująco różnorodnych kursów. Wystarczy przefiltrować bibliotekę według filtra „darmowe” i wybrać to, co najbardziej Ci odpowiada.

Udemy

Z pewnością jedna z najlepszych platform kursów online na świecie. Oferuje coś dla każdego, od rozwoju biznesu, finansów i księgowości, po projektowanie, marketing i efektywność w pracy. Większość kursów wymaga opłaty, ale jeśli wpiszesz „bezpłatny” w pasku wyszukiwania, zobaczysz wiele bezpłatnych kursów, które platforma oferuje w trakcie izolacji.

HP Life (life-global.org/#courses)

HP oferuje bezpłatne szkolenia biznesowe i umiejętności informatyczne dla przedsiębiorców, właścicieli małych firm.

Darmowe kursy online z zakresu technologii informatycznych

School16 (school16.co/)

Znajdź pracę w IT! Niedawno uruchomiona School16 oferuje darmowe, codzienne zajęcia na żywo, począwszy od 1 kwietnia, dla każdego, kto chce dowiedzieć się o możliwościach rozwoju w IT, takich jak zarządzanie produktem, sprzedaż, operacje i inne. Każda sesja jest prowadzona przez liderów w firmach, od szybko rozwijających się startupów po duże firmy technologiczne, takie jak Slack i Google, gdzie uczestnicy dowiadują się bezpośrednio od osób zatrudniających i zarządzających tymi zespołami o tym, jakie umiejętności muszą mieć kandydaci, aby być atrakcyjnymi pracownikami i jakie będą miejsca pracy dostępne w nadchodzących miesiącach i latach.

Python w edX:  edx.org/course/introduction-to-python-absolute-beginner-2

Python jest prawdopodobnie najlepszym językiem programowania, jakiego możesz się nauczyć. Ma wiele aplikacji i jasny język, dzięki czemu jest dostępny dla początkujących. Wprowadzenie do Python: Absolute Beginner jest bezpłatną opcją w Microsoft, ale będziesz musiał uiścić opłatę, jeśli chcesz uzyskać certyfikat ukończenia kursu na końcu.

freeCodeCamp (freecodecamp.org )

Zasadniczo jest to społeczność open source, która pomaga nauczyć się kodować. Zacznij od podstawowego HTML i CSS i kontynuuj naukę wybranego języka programowania. Platforma obejmuje praktyczne zadania i małe wyzwania, które możesz wykonać we własnym tempie. Zdobywaj certyfikaty za każdy osiągnięty kamień milowy i inspiruj się wspierającą społecznością.

Powodzenia!