Idź do treci
Darmowe kursy online dla tych, którzy chcą więcej

Pandemia koronawirusa zmienia biznes, pracę i życie, jakie znamy. Dla współczesnego społeczeństwa może to być jedno z najważniejszych wydarzeń. Nadal nie wiemy, jak będzie wyglądać sytuacja na świecie po koronawirusie, ale ponieważ rynek pracy się zmienia, wydaje się, że wielu z nas zostanie w domu na dłuższy czas. Niektórzy bez wątpienia wykorzystają ten okres niepewności i izolacji do zdobycia praktycznych umiejętności, które zwiększą ich szanse na znalezienie zatrudnienia lub zmianę pracy w niedalekiej przyszłości.

Oprócz języka obcego, możesz też poświęcić ten czas na zdobycie nowej porcji wiedzy, naukę nowego języka programowania lub po prostu poszerzenie swojej wiedzy z dowolnej dziedziny. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić swoją ścieżkę kariery, czy po prostu zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, nauka nowych umiejętności online, jest na pewno konstruktywnym sposobem na radzenie sobie z aktualną sytuacją.

Oto lista najciekawszych internetowych platform edukacyjnych, które możesz odkryć, aby odświeżyć swoje umiejętności podczas domowej izolacji. Robiąc to w języku angielskim, jednocześnie cały czas szkolisz język. 

Zajęcia online dla relaksu

Yale University

Yale oferuje jedne z najpopularniejszych zajęć na temat poszukiwania szczęścia, teraz bezpłatnie na platformie Coursera.

Joga z Adriene (https://www.youtube.com/user/yogawithadriene )

Praca w domu ogranicza nas ruchowo. Aby nie mieć problemów zdrowotnych, pamiętaj, aby rozciągać się co godzinę. Możesz też wziąć udział w 30-dniowych wyzwaniach regularnych ćwiczeń jogi, które działają równie dobrze dla kompletnych początkujących i osób, które kochają pocenie się na siłowni.

Lekcje gotowania online prowadzone przez szefa kuchni wyróżnionego gwiazdką Michelin

https://www.instagram.com/massimobottura/

Pomyśl o tym okresie jako najlepszej okazji do nauki sztuki gotowania od… szefa kuchni Michelin. Massimo Bottura, którego nazwisko jest kojarzone z jedną z najlepszych włoskich restauracji, Osterią Francescaną, niedawno ogłosił uruchomienie swojego kursu gotowania na Instagramie. Nazywa się „Kitchen Quarantine” i jest zabawnym przewodnikiem video na temat podstaw gotowania w domu.

Kursy ogólne dla dorosłych

Coursera https://www.coursera.org/

Coursera oferuje ponad 3800 kursów z najlepszych uniwersytetów, instytutów technologii i firm na świecie. Od informatyki po biznes i marketing, a nawet kurs o nazwie „Uczenie się, jak się uczyć”, istnieje wiele zaskakująco różnorodnych kursów. Wystarczy przefiltrować bibliotekę według filtra „darmowe” i wybrać to, co najbardziej Ci odpowiada.

Udemy https://www.udemy.com/

Z pewnością jedna z najlepszych platform kursów online na świecie. Oferuje coś dla każdego, od rozwoju biznesu, finansów i księgowości, po projektowanie, marketing i efektywność w pracy. Większość kursów wymaga opłaty, ale jeśli wpiszesz „bezpłatny” w pasku wyszukiwania, zobaczysz wiele bezpłatnych kursów, które platforma oferuje w trakcie izolacji.

HP Life https://www.life-global.org/#courses

HP oferuje bezpłatne szkolenia biznesowe i umiejętności informatyczne dla przedsiębiorców, właścicieli małych firm.

Darmowe kursy online z zakresu technologii informatycznych

School16 https://www.school16.co/

Znajdź pracę w IT! Niedawno uruchomiona School16 oferuje darmowe, codzienne zajęcia na żywo, począwszy od 1 kwietnia, dla każdego, kto chce dowiedzieć się o możliwościach rozwoju w IT, takich jak zarządzanie produktem, sprzedaż, operacje i inne. Każda sesja jest prowadzona przez liderów w firmach, od szybko rozwijających się startupów po duże firmy technologiczne, takie jak Slack i Google, gdzie uczestnicy dowiadują się bezpośrednio od osób zatrudniających i zarządzających tymi zespołami o tym, jakie umiejętności muszą mieć kandydaci, aby być atrakcyjnymi pracownikami i jakie będą miejsca pracy dostępne w nadchodzących miesiącach i latach.

Python w edX https://www.edx.org/course/introduction-to-python-absolute-beginner-2

Python jest prawdopodobnie najlepszym językiem programowania, jakiego możesz się nauczyć. Ma wiele aplikacji i jasny język, dzięki czemu jest dostępny dla początkujących. Wprowadzenie do Python: Absolute Beginner jest bezpłatną opcją w Microsoft, ale będziesz musiał uiścić opłatę, jeśli chcesz uzyskać certyfikat ukończenia kursu na końcu.

freeCodeCamp (www.freecodecamp.org )

Zasadniczo jest to społeczność open source, która pomaga nauczyć się kodować. Zacznij od podstawowego HTML i CSS i kontynuuj naukę wybranego języka programowania. Platforma obejmuje praktyczne zadania i małe wyzwania, które możesz wykonać we własnym tempie. Zdobywaj certyfikaty za każdy osiągnięty kamień milowy i inspiruj się wspierającą społecznością.

Co więcej, freeCodeCamp wydało niedawno tak zwaną Akademię Coronavirus, własną kolekcję programów do nauki na odległość dla programistów.

 

Który kurs wybierasz?