Idź do treci
15 najciekawszych bezpłatnych narzędzi językowych online dla dzieci

Izolacja i praca zdalna może dawać się we znaki rodzicom, którzy pracują z domu i jednocześnie opiekują się swoimi dziećmi lub wspomagają ich w nauce zdalnej. Przygotowaliśmy dla Was listę bezpłatnych narzędzi do nauki angielskiego online i niemieckiego online dla dzieci i młodzieży.

Język angielski:

 1. YouTube channel: British Council / LearnEnglish Kids (youtube.com/user/BritishCouncilLEKids/videos) Ciekawe materiały video.
 2. British Council / LearnEnglish Kids – Games (learnenglishkids.britishcouncil.org/games) Gry online dla młodszych dzieci.
 3. Teach children ESL (teachchildrenesl.com/index.html) Olbrzymia ilość materiałów do druku (ćwiczenia, flashcards, etc). Piosenki, planszówki, w które możecie grać wspólnie z dziećmi, duży wybór gier online, w które dziecko może grać samodzielnie. Dla różnych grup wiekowych. Wszystkie polecenia i opisy w j. angielskim.
 4. ESL games plus (eslgamesplus.com/fun-games/) Gry dla dzieci i młodzieży podzielone na poziomy i rodzaje. Znajdziesz tu także materiały drukowane i video. Wszystkie polecenia i opisy w j. angielskim.
 5. Fun English Games (funenglishgames.com/games.html) Na tej stronie gry podzielone są tematycznie wg umiejętności (np. speaking games, spelling games, etc.) Najbardziej odpowiednie dla dzieci na poziomie zaawansowania od A2 do B1. Wszystkie polecenia i opisy w j. angielskim.
 6. Interactive games (gamestolearnenglish.com) Doskonały materiał dla nastolatków. Bardzo dużo gier na słownictwo i gramatykę. Wszystkie polecenia i opisy w j. angielskim.

Język niemiecki:

 1. YouTube channel: Sing mit YleeKids – Kinderlieder (youtube.com/channel/UCRS3jjBPswKah69YboTPd7g/videos)  Nauka niemieckiego przez piosenki. Odpowiednie dla małych dzieci. Dostępne napisy po niemiecku.
 1. Was ist was (wasistwas.de/home.html)  Strona edukacyjna, która przedstawia różne tematy dla dzieci w języku niemieckim (natura, zwierzęta, historia, sport, technologia). Strona interaktywna, która sprawia, że wraca się po więcej.
 1. Kindernetz (kindernetz.de/home/-/id=4390/fq7oka/index.html)  Rekomendowany poziom od B1 w górę. Strona zawiera krótkie reportaże video (wraz z wersją pisemną) na przeróżne tematy, takie jak nauka, zwierzęta, muzyka etc.
 1. Online games (german-games.net/de)  Niezliczona ilość gier na ćwiczenie słownictwa i wymowy.
 1. Online games: Polish – German (nauka-niemieckiego.net/cwiczenia/) Polska strona, na której można ćwiczyć swoje umiejętności z języka niemieckiego. Wszystkie gry i ćwiczenia podzielone na tematy i poziomy.
 1. Online game from Goethe-Institut for kids (www.wdrmaus.de/)  Gry, kolorowanki, ćwiczenia interaktywne dla dzieci.
 1. Online game from Goethe-Institut for teens (junioruni.goethe.de/?lang=de)  Interaktywne zasoby dla młodzieży. Strona zaprojektowana jako statek kosmiczny, pełna ćwiczeń i video. Dostęp bezpłatny, ale wymagane założenie konta.

Inne:

Varsity Tutors (varsitytutors.com )

Uruchomiono wirtualny dzień szkoły, rozdając co tydzień 30 godzin korepetycji dla uczniów od przedszkola do 12 klasy. Literatura, nauka, matematyka: w tym interaktywne quizy i problemy praktyczne. Świetne do nauki języka angielskiego poprzez ćwiczenia z innych dziedzin.

Khan Academy (khanacademy.org)

Dla dzieci i uczniów w każdym wieku; kursy są podzielone na przedmioty i wiek uczniów. Świetne do nauki języka angielskiego poprzez naukę i ćwiczenia z innych dziedzin.

Code it (code-it-studio.de/?lang=en )

Pomaga dzieciom uczyć się podstawowych pojęć programistycznych poprzez kursy online, seminaria internetowe na żywo i inne materiały przyjazne dzieciom. Dostępne w języku angielskim i niemieckim.