Idź do treci
Biznesowe życzenia noworoczne po angielsku

Działasz na międzynarodowym rynku? Twoi klienci, kontrahenci oraz pracownicy posługują się językiem angielskim w kontaktach z Tobą i Twoimi współpracownikami? Zadbaj więc o zacieśnienie biznesowych więzi miłym i profesjonalnym gestem! A zbliżające się obchody Nowego Roku  są świetną okazją do wykazania inicjatywy i złożenia noworocznych oficjalnych życzeń po angielsku.

Pamiętaj jednak, żeby poważnie potraktować treść Twojej wiadomości. W końcu dobre wrażenie robi się tylko raz, a wszyscy dobrze wiemy, że o wpadkę językową nietrudno! Dowiedz się już teraz, w jaki sposób zbudować życzenia biznesowe na nowy rok po angielsku w poprawnej i atrakcyjnej formie. Dzięki nim zaczniesz stawiać pierwsze kroki ku zbudowaniu pozytywnych i silnych relacji zarówno z Twoimi stałymi klientami, jak i nowymi partnerami biznesowymi.

Życzenia noworoczne oficjalne po angielsku – poprawna forma biznesowych życzeń noworocznych

Bez względu na to, w jakim języku Twój zespół będzie formułował życzenia noworoczne, musisz wykazać się profesjonalizmem i dbałością o wszystkie elementy językowe. Należy zwrócić szczególną uwagę na strukturę wiadomości oraz posiłkować się dobrymi i wypracowanymi przez specjalistów praktykami.

Zapamiętaj, że oficjalne życzenia noworoczne cechuje zwięzłość, przy czym sama wiadomość powinna zawierać maksimum treści. A co mają zawierać życzenia noworoczne biznesowe po angielsku? Z pewnością warto podziękować za dotychczasową współpracę, wspólne wysiłki i wyrazić uznanie za dotychczasowe wspólne działania. Następnie możesz przejść do życzenia pomyślności w nadchodzącym roku, podkreślając owocną współpracę i perspektywy, które się przed Wami otwierają.

Ważne jest to, aby tekst był treściwy, ale jednocześnie spersonalizowany. Postaraj się, aby rejestr wiadomości odpowiadał stylowi komunikacji biznesowej, którą dotychczas prowadziliście z danymi klientami lub partnerami biznesowymi. W przypadku życzeń biznesowych po angielsku dla pracowników możesz pozwolić sobie na bardziej nieformalną formę. Do wysłania wiadomości użyj komunikatora, z którego najczęściej korzystasz w kontaktach z Twoim odbiorcą, a jeżeli szukasz bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań, zachęcamy do nagrania wideo z życzeniami!

Budowa życzeń noworocznych biznesowych po angielsku

Od czego najlepiej zacząć pisanie biznesowych życzeń po angielsku? Od konspektu! I bynajmniej nie mamy na myśli strategii rozpisanej na parę stron A4, a raczej wyszczególnienie najważniejszych punktów, które chcesz zawrzeć w biznesowych życzeniach noworocznych.

Mogą to być na przykład podziękowania za dotychczasowe wspólne osiągnięcia czy wzmianki o przyszłych projektach. Ważne jest to, żeby treść była jak najbardziej spersonalizowana, dzięki czemu Twój klient, pracownik lub partner biznesowy poczuje się doceniony.

W zasobach internetowych znajdziesz również wiele inspiracji, ale pamiętaj, żeby za wszelką cenę unikać techniki kopiuj-wklej. Jeśli napisanie treści Twojej wiadomości w języku sprawia Ci kłopot, skorzystaj z pomocy native speakera lub lektora, którzy sprawdzą nie tylko część merytoryczną życzeń, ale przede wszystkim ocenią tekst pod kątem językowym.

Życzenia biznesowe na nowy rok po angielsku – słownictwo i zwroty

Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego słownictwa w języku obcym. Szukając inspiracji do Twoich życzeń biznesowych na nowy rok na pewno sięgniesz po zasoby internetowe, w których znajdziesz wiele przydatnych fraz i przykładów.

Możesz też skorzystać z naszej gotowej bazy wyrażeń! Zbudowaliśmy ją dla wszystkich tych, którzy cenią sobie czas i potrzebują nie tylko sprawdzonych, ale również poprawnych językowo wyrażeń.

Przyjrzyjmy się zwrotom, które możesz wykorzystać w swoich życzeniach:

 • We would like to wish you… -> Chcielibyśmy życzyć Państwu…
 • We wish you a happy and prosperous new year. -> Życzymy Państwu szczęśliwego i pomyślnego nowego roku.
 • May the year …..  be full of… -> Niech rok ……. będzie pełen…
 • [Company’s name] wishes you… -> [Nazwa firmy] życzy Wam…
 • We wanted to take a moment to wish you all the best in…[year] -> Korzystając z okazji, chcielibyśmy życzyć Państwu wszystkiego najlepszego w… [rok]
 • We wish you a happy new year ahead. -> Życzymy Państwu szczęśliwego nowego roku.
 • As another year comes to an end, we wanted to wish you… -> W związku z tym, że kolejny rok dobiega końca, chcieliśmy życzyć Państwu…
 • May this new year bring a lot of opportunities to serve you. -> Niech nowy rok przyniesie wiele okazji do współpracy.
 • We wish you all the best as we enter a brand new year. -> Życzymy Państwu wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku.
 • Thank you for an amazing…[year] -> Dziękujemy za wspaniały …[rok]
 • We would like to take this opportunity to thank you for supporting our company. -> Chcielibyśmy skorzystać z okazji i podziękować Państwu za wspieranie naszej firmy.
 • Working with you has been a pleasure and we would like to thank you for that. -> Praca z Państwem była przyjemnością i chcielibyśmy za to podziękować.
 • It has been a real pleasure getting to know you and your organization this year. -> To była prawdziwa przyjemność poznać Was i Waszą organizację w tym roku.
 • We are grateful for our continued partnership and mutual efforts. -> Jesteśmy wdzięczni za naszą współpracę i wspólne działania.
 • We hope that year….  will be filled with business opportunities from you. -> Mamy nadzieję, że rok … będzie pełen wspólnych działań biznesowych.
 • We are sending you a heartfelt thanks to you for all of your hard work throughout…[rok] -> Przesyłamy Ci serdeczne podziękowania za całą Twoją ciężką pracę przez cały …[rok]
 • Let us share a sincere thank you for being a part of our excellent team. -> Chcielibyśmy Ci szczerze podziękować za bycie częścią naszego wspaniałego zespołu.
 • Thank you for being with us.-> Dziękujemy, że jesteś z nami.
 • Thank you for all your support and your valuable interaction. -> Dziękujemy za wsparcie i cenną współpracę.

Życzenia noworoczne biznesowe po angielsku – przykłady

Jeżeli cierpisz na brak czasu lub poszukujesz inspiracji z gotowymi przykładami życzeń w języku angielskim, nasze propozycje z pewnością okażą się pomocne.

Życzenia noworoczne dla klienta:

As …[year] is coming to an end, we would like to wish you a very happy new year and lots of happiness in your life. You have been a great customer for our business, and on behalf of your company, I would like to thank you for choosing us and putting your trust in our service. We also hope that you will come back to us next year. May all your new year’s wishes come true!

Życzenia noworoczne dla partnera biznesowego:

With … [year] coming to a close, we wanted to wish you a happy and prosperous new year ahead. May all your upcoming plans and projects be successful and bring you great satisfaction. Let us also take this moment to thank you for all the work and trust in our service. It has been a pleasure to do business with you. We look forward to working together in the new year.

Życzenia noworoczne dla pracowników:

As we head into … [year], we would like to take this opportunity and wish all the best to you and your family. Your hard work, commitment and creativity have not gone unnoticed and have been invaluable to us throughout last year. Thank you for your efforts to help … [Company’s name] thrive. We look forward to working together throughout the upcoming year. Cheers to the new year!

Podsumowanie

Biznesowe życzenia noworoczne po angielsku są ważnym elementem w komunikacji z klientem czy partnerem i należy o nich pamiętać. Poza użyciem standardowych zwrotów, warto wykazać się inicjatywą i maksymalnie spersonalizować życzenia, aby zrobić jeszcze lepsze wrażenie.

A tymczasem zespół Eklektiki życzy Ci samych sukcesów w 2022 roku – prywatnych, zawodowych i oczywiście – językowych!