Idź do treci

Dlaczego warto zainteresować się certyfikatem z angielskiego?

Certyfikaty z angielskiego to oficjalne potwierdzenie Twoich umiejętności językowych. Oczywiście najważniejsza jest Twoja praktyczna znajomość języka i to, jak sobie radzisz w pracy czy życiu codziennym po angielsku, ale formalne potwierdzenie Twoich kwalifikacji językowych jak certyfikat z angielskiego, z pewnością będzie ważnym elementem w Twoim portfolio, CV lub na uczelni. Dla części Kursantów sam cel językowy w postaci konkretnego egzaminu językowego stanowi też bardzo dużą motywację do pracy nad językiem.

Gdzie może się przydać certyfikat angielski?

Prestiżowy i rozpoznawalny certyfikat z języka angielskiego to Twoja wizytówka na LinkedIn lub w CV, która nie wymaga żadnego wyjaśniania i udowadniania swoich umiejętności językowych. Certyfikaty z angielskiego są uznawane przez międzynarodowe korporacje oraz uczelnie wyższe, ministerstwa i urzędy publiczne. Zwalniają też np. z lektoratów na wybranych studiach oraz z egzaminów językowych na studiach doktoranckich.

Ważność certyfikatów:

Certyfikaty Cambridge takie jak B2 First, C1 Advanced czy C2 Proficiency, a także certyfikat z angielskiego biznesowego wydawane są bezterminowo. Certyfikat z angielskiego w środowisku pracy TOEIC ważny jest 2 lata od daty egzaminu.

Jakie certyfikaty możesz zdobyć w naszej szkole – rodzaje certyfikatów

Podczas kursów egzaminacyjnych możesz przygotować się z nami do wybranego egzaminu z angielskiego. Jeśli nie wiesz, jakie są certyfikaty z języka angielskiego, poniżej znajdziesz naszą ściągę.

Certyfikat B2 First (dawniej FCE)

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych certyfikatów językowych Cambridge zwany wcześniej First Certificate in English, w skrócie FCE, a od niedawna – B2 First. Certyfikat B2 First (FCE) pokazuje, że znasz angielski wystarczająco dobrze, by pracować lub uczyć się w środowisku anglojęzycznym. Stopień trudności egzaminu to upper-intermediate (średniozaawansowany wyższy). Egzamin B2 First jest uznawany w Polsce i na świecie przez uczelnie (przyda Ci się, jeśli wybierasz się na Erasmusa) i pracodawców (korporacje, ministerstwa, urzędy), spełnia także wymóg językowych kwalifikacji nauczycielskich na poziomie B2.

Więcej o egzaminie znajdziesz pod linkiem https://eklektika.pl/certyfikaty/fce/.

Certyfikat C1 Advanced (dawniej CAE)

Niemniej popularny niż B2 First jest certyfikat z angielskiego ogólnego C1 Advanced, wcześniej nazywany CAE (Certificate in Advanced English). Poświadcza on, że znasz angielski na poziomie oczekiwanym od profesjonalisty pracującego w biznesie lub studenta studiów licencjackich. Certyfikat angielski C1 Advanced to jeden z najpopularniejszych certyfikatów angielskiego na świecie. Sprawdź więcej szczegółów na https://eklektika.pl/certyfikaty/cae/.

Certyfikat Business (dawniej BEC)

BEC to skrót od angielskiego Business English Certificates. Aby zdobyć biznesowy certyfikat z języka angielskiego BEC należy podejść do kompleksowego egzaminu z angielskiego biznesowego na jednym z 3 poziomów:

  • B1 Preliminary (na poziomie B1)
  • B2 Business Vantage (na poziomie B2)
  • C1 Business Higher (na poziomie C1)

Szczegółowe informacje o egzaminach BEC znajdziesz pod linkiem https://eklektika.pl/certyfikaty/bec/

Certyfikat TOEIC

Ciekawą alternatywą dla certyfikatów z angielskiego biznesowego instytutu Cambridge jest certyfikat amerykańskiej organizacji testującej ETS – Test of English for International Communication (TOEIC). Certyfikat TOEIC potwierdza znajomość języka angielskiego w środowisku zawodowym. W przeciwieństwie do certyfikatu BEC, nie musisz określać poziomu, na którym chcesz zdać egzamin. Twój wynik egzaminu określa, na jakim jesteś poziomie i który certyfikat TOEIC otrzymasz (wg skali CEFR od poziomu A1 do C2). Więcej o egzaminach TOEIC pod linkiem https://eklektika.pl/certyfikaty/toeic/.