Biznesowe życzenia noworoczne po angielsku

Odliczanie do Świąt i Nowego Roku już się zaczęło, więc już teraz myślimy o życzeniach noworocznych po angielsku. Jeżeli działasz na międzynarodowym rynku i posługujesz się językiem angielskim w kontaktach z klientami, kontrahentami lub współpracownikami, oficjalne życzenia noworoczne po angielsku będą bardzo miłym i profesjonalnym gestem. Ta inicjatywa to także forma prezentacji Twojej organizacji, więc warto zadbać o poprawną treść i atrakcyjną oprawę biznesowych życzeń po angielsku. Dzięki nim wzmocnisz swoje relacje z dotychczasowymi klientami i zaczniesz stawiać pierwsze kroki ku zbudowaniu pozytywnych i silnych relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Poprawna forma biznesowych życzeń noworocznych 

Niezależnie od tego, w jakim języku Twój zespół będzie formułował życzenia noworoczne,  zadbaj o profesjonalizm i warstwę językową: bardzo ważna jest struktura wiadomości. Oficjalne życzenia noworoczne cechuje zwięzłość, przy czym sama wiadomość powinna zawierać maksimum treści. 

A co mogą zawierać biznesowe życzenia noworoczne po angielsku? Z pewnością warto podziękować za dotychczasową współpracę, wspólne wysiłki i wyrazić uznanie za dotychczasowe wspólne działania. Następnie możesz przejść do życzenia pomyślności w nadchodzącym roku, podkreślając owocną współpracę i perspektywy, które się przed Wami otwierają.

Ważne jest to, aby tekst był treściwy, ale jednocześnie spersonalizowany. Postaraj się, aby rejestr wiadomości nie odbiegał od stylu komunikacji biznesowej, którą dotychczas prowadziliście z danymi klientami lub partnerami biznesowymi. W przypadku życzeń biznesowych po angielsku dla pracowników możesz pozwolić sobie na bardziej nieformalną formę. Do wysłania wiadomości użyj komunikatora, z którego najczęściej korzystasz w kontaktach z Twoim odbiorcą, a jeżeli szukasz bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań, zachęcamy do nagrania wideo z życzeniami!

Biznesowe życzenia noworoczne – krok 1

Sugerujemy, aby zacząć od konspektu w formie listy najważniejszych punktów, które chcesz zawrzeć w biznesowych życzeniach noworocznych, np.: podziękowania za dotychczasowe wspólne osiągnięcia czy wzmianki o przyszłych projektach. 

Biznesowe życzenia noworoczne – krok 2

W następnym kroku proponujemy, aby jak najbardziej spersonalizować treść, dzięki czemu Twój klient, pracownik lub partner biznesowy poczuje się doceniony. Staraj się unikać techniki kopiuj-wklej. Jeśli napisanie treści Twojej wiadomości w języku angielskim sprawia Ci kłopot, skorzystaj z pomocy native speakera lub lektora, którzy sprawdzą nie tylko część merytoryczną życzeń, ale przede wszystkim ocenią tekst pod kątem językowym. Zasięgnij również porady w zakresie odniesień kulturowych, aby uszanować różne poglądy na temat “białych świąt” i “skoku w Nowy Rok” reprezentowane przez odbiorców z innych obszarów kulturowych.

Biznesowe życzenia noworoczne – krok 3

Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego słownictwa w języku obcym. Przygotowaliśmy dla Ciebie gotową bazę wyrażeń w języku angielskim! Jeżeli cenisz sobie czas i potrzebujesz nie tylko sprawdzonych, ale również poprawnych językowo wyrażeń, zapraszamy do skorzystania z poniższych propozycji.

Przydatne zwroty w biznesowych życzeniach noworocznych po angielsku

Gdy potrzebujesz krótkich i prostych wyrażeń:

 • We wish you a happy and prosperous new year. -> Życzymy Państwu szczęśliwego i pomyślnego nowego roku.
 • We wish you a happy new year ahead. -> Życzymy Państwu szczęśliwego nowego roku
 • Thank you for an amazing… [rok] -> Dziękujemy za wspaniały …[rok]
 • Thank you for being with us.-> Dziękujemy, że jesteś z nami.

Gdy szukasz bardziej złożonych i wyszukanych wyrażeń:

 • May this new year bring a lot of opportunities to serve you. -> Niech nowy rok przyniesie wiele okazji do współpracy.
 • We wish you all the best as we enter a brand new year. -> Życzymy Państwu wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku.
 • We would like to take this opportunity to thank you for supporting our company. -> Chcielibyśmy skorzystać z okazji i podziękować Państwu za wspieranie naszej firmy.
 • Working with you has been a pleasure and we would like to thank you for that. -> Praca z Państwem była przyjemnością i chcielibyśmy za to podziękować.
 • It has been a real pleasure getting to know you and your organization this year. -> To była prawdziwa przyjemność poznać Was i Waszą organizację w tym roku.
 • We are grateful for our continued partnership and mutual efforts. -> Jesteśmy wdzięczni za naszą współpracę i wspólne działania.
 • We hope that year…[rok] will be filled with business opportunities from you. -> Mamy nadzieję, że rok …[rok] będzie pełen wspólnych działań biznesowych.
 • Let us share a sincere thank you for being a part of our excellent team. -> Chcielibyśmy Ci szczerze podziękować za bycie częścią naszego wspaniałego zespołu.
 • Thank you for all your support and your valuable interaction. -> Dziękujemy za wsparcie i cenną współpracę.
 • We are sending you a heartfelt thanks to you for all of your hard work throughout…[rok] -> Przesyłamy Ci serdeczne podziękowania za całą Twoją ciężką pracę przez cały …[rok]

 

Gdy nie wiesz jak zacząć, a chcesz samodzielnie skomponować dalszą część:

 • We would like to wish you… -> Chcielibyśmy życzyć Państwu…
 • May the year [rok] be full of… -> Niech ten rok [rok] będzie pełen…
 • [nazwa firmy] wishes you… -> [nazwa firmy] życzy Wam…
 • As another year comes to an end, we wanted to wish you… -> W związku z tym, że kolejny rok dobiega końca, chcieliśmy życzyć Państwu…

Wzorce, inspiracje, gotowe propozycje życzeń

Mamy dla Ciebie gotowe propozycje życzeń! Niech te biznesowe życzenia noworoczne po angielsku będą dla Ciebie inspiracją 🙂 Zachęcamy do wykorzystania tych przykładów w całości oraz do dopasowania treści do własnych potrzeb.

Życzenia noworoczne dla klienta

As …[rok] is coming to an end, we would like to wish you a very happy new year and lots of happiness in your life. You have been a great customer for our business, and on behalf of your company, I would like to thank you for choosing us and putting your trust in our service. We also hope that you will come back to us next year. May all your new year’s wishes come true!

Życzenia noworoczne dla partnera biznesowego:

With … [rok] coming to a close, we wanted to wish you a happy and prosperous new year ahead. May all your upcoming plans and projects be successful and bring you great satisfaction. Let us also take this moment to thank you for all the work and trust in our service. It has been a pleasure to do business with you. We look forward to working together in the new year.

Życzenia noworoczne dla pracowników:

As we head into … [rok], we would like to take this opportunity and wish all the best to you and your family. Your hard work, commitment and creativity have not gone unnoticed and have been invaluable to us throughout last year. Thank you for your efforts to help … [nazwa firmy] thrive. We look forward to working together throughout the upcoming year. Cheers to the new year!

Podsumowanie

Biznesowe życzenia noworoczne po angielsku już na dobre zagościły w naszych myślach, planach, skrzynkach mailowych i w doręczeniach listowych; są ważnym elementem w komunikacji z klientem czy partnerem. Poza użyciem standardowych zwrotów, warto wykazać się inicjatywą i maksymalnie spersonalizować życzenia, aby zrobić jeszcze lepsze wrażenie. 

Korzystając z okazji zespół Eklektiki życzy samych zawodowych sukcesów w nadchodzącym roku!

Zamów rozmowę dla firm

Chcesz rozwinąć swoją firmę?
Zainwestuj w umiejętności językowe
swoich Pracowników.

Uzupełnij formularz,
a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą
i opowie, jak możemy Ci pomóc.
  [honeypot pulapka-842 id:pulapka]


  Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10% na dowolny kurs na platformie!

  W każdym newsletter bezpłatne materiały do nauki, lekcje video i nowości w naszej ofercie.